WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Nowa kładka rowerowa w Krasiejowie

DSC04806.jpeg

29 maja br. Zarząd Województwa Opolskiego przyjął do dofinansowania projekt pn. „Budowa infrastruktury pieszo – rowerowej w powiecie opolskim – etap II oraz budowa centrum przesiadkowego w Gminie Lewin Brzeski”. Realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, poddziałanie 3.1.2 Strategie niskoemisyjne w Aglomeracji Opolskiej.
I etap obejmował budowę infrastruktury pieszo-rowerowej Popielów – Stare Siołkowice (gmina Popielów), Stare Siołkowice – Chróścice (gmina Dobrzeń Wielki) oraz w Krasiejowie (gmina Ozimek). Dwie pierwsze są już gotowe, a ostatni projekt jest w trakcie realizacji - pisaliśmy kilka miesięcy temu. 

DSC04815.jpeg

Dzisiaj, 27 października 2017r. została oddana do użytku ostatnia część I etapu budowy infrastruktury pieszo - rowerowej, kładka w Krasiejowie w gminie Ozimek. Nowoczesny obiekt o konstrukcji wstęgowej, składający się z płyty żelbetonowej o zmiennej grubości, sześciu kabli sprężających zawieszony został na dwóch zewnętrznych linach nośnych. Kładka, współfinansowana w 85% w ze środków UE w całości kosztowała 2. 802. 677 złotych, z czego powiat opolski zapłacił 423376 zł. Szerokość kładki to 3,5 m, a całkowita długość 56 metrów. Obiekt wykonała Firma Inżynieryjno - Budowlana  F.I.B. TALAGA z Myślenic. 

DSC04819.jpeg

W otwarciu udział wzięli: Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski, Jan Labus, burmistrz Ozimka, Jacek Dziatkiewicz, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych oraz przedstawiciele wykonawcy, radni powiatowi i pracownicy ZDP.