WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Gdy jest tyle kwiatów... To musi być Dzień Nauczyciela w powiecie opolskim

DSCN0294.jpeg

12 października 2017 roku, Starosta Opolski nagrodził dwunastu dyrektorów placówek oświatowych, dla których jest organem prowadzącym. Były również nagrody dyrektora dla prawie 100 nauczycieli.

12 października w powiecie opolskim obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystej konferencji w Chrząszczycach władze powiatu spotkały się z dużą grupą pedagogów. Oprócz kwiatów i życzeń - tradycją już stało się wygłoszenie wykładu przez Małgorzatę Szeląg, dyrektora Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu. W tym roku odniosła się do kultury języka i wartości słowa, a myślą przewodnią prelekcji był cytat z wiersza C.K.Norwida "Za wstęp (Ogólniki)"  - "Odpowiednie dać rzeczy słowo". 

W powiecie jest ponad 210 nauczycieli, pedagogów i psychologów pracujących w pięciu szkołach ponadpodstawowych, trzech domach dziecka i  trzech poradniach. Nie chcieli dziś mówić o reformie oświaty. Dziś starali się dostrzegać wszystko to co w ich pracy najlepsze.

DSCN0448.jpeg
Prezydent Arkadiusz Wiśniewski zdecydował się po wielu miesiącach rozmów i podpisał umowę na mocy, której Dom Dziecka w Chmielowicach przynajmniej do 2020 roku będzie pozostawał w gestii Starosty Opolskiego, mimo przyłączenia Chmielowic do Opola - przekazała informację Ingryda Gaida, dyrektor chmielowickiego Domu Dziecka. 
W uroczystościach udział wzięli również Leonarda Płoszaj - wiecestarosta opolski, Mariola Konachiewicz - skarbnik powiatu, Marzena Kazin - sekretarz powiatu, Krzysztof Wysdak członek Zarządu Powiatu Opolskiego, Krzysztof Cebula - zastępca przewodniczącego rady powiatu.  

Oprawę muzyczną zapewnił duet z Samorządowego Ośrodka Kultury w Komprachcicach: Linda Wencel i Robert Klimek, prezentując się w repertuarze między innymi Anny Jantar, Grażyny Łobaszewskiej, Maryli Rodowicz.