WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

XXXIII posiedzenie Rady Powiatu Opolskiego. Wszystkie uchwały przyjęte

DSC04547.jpeg

Nowa placówka interwencyjna dla dzieci
Radni zmienili statut Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Tarnowie Opolskim. Nie jest on już  placówką opiekuńczo-wychowawczą typu socjalizacyjnego, tylko socjalizacyjno – interwencyjną. Zmiana ta podyktowana jest koniecznością zagwarantowania natychmiastowej opieki nad dziećmi, które są doprowadzane przez Policję, Straż Graniczną, albo umieszczane w razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia czy w związku z przemocą w rodzinie.

Pomoc dla dolińskich strażaków
Podjęli również decyzję o udzieleniu pomocy rzeczowej partnerskiemu powiatowi Dolina na Ukrainie. Pomoc ta ma polegać na kupieniu i przekazaniu na Ukrainę samochodu strażackiego za 70 tysięcy złotych.

Program współpracy z organizacjami samorządowymi
Przyjęto także roczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2018. Przed przygotowaniem projektu przeprowadzono (od 21 sierpnia do 11 września) konsultacje w środowisku. Zwrócono się także do szefów jednostek i wydziałów realizujących zadania publiczne o przedstawienie propozycji. Kwotę przeznaczoną na realizację zadań publicznych określi jednak dopiero uchwała budżetowa.

DSC04550.jpeg