×
×

III miejsce dla sołectwa Murów w konkursie "Opolskie Kwitnące"

2-1024x768.jpeg
Uroczyste wręczenie nagród konkursu  odbyło się  w   Muzeum Wsi Opolskiej (03.10). Wójt Andrzej Puławski przekazał ją w ręce Barbary Proth, sołtysa Murowa.   

Nagroda będzie przeznaczona na zakup sadzonek krzewów i roślin co dodatkowo wzbogaci bioróżnorodność placu w Murowie.

W konkursie mogli wziąć udział mieszkańcy regionu, właściciele ogrodów prywatnych i ogródków działkowych oraz właściciele obiektów i terenów użyteczności publicznej. Do udziału zaproszono wszystkich dbających o swoje środowisko poprzez sadzenie kwiatów i ukazywanie bogactwa zasobów bioróżnorodności na terenie województwa opolskiego. W tym roku komisja konkursowa odwiedziła 40 zgłoszonych obiektów (to dwa razy więcej niż w ubiegłym roku) – w kategoriach „obiekt dostępny”, „obiekt prywatny” i „ogródek działkowy”. W tym roku uhonorowani zostali :

I miejsce – Hotel Jakubus w Jakubowicach

II miejsce  – Farska Stodoła Muzeum Wiejskie w Biedrzychowicach

III miejsce  –  Plac rekreacyjno-sportowy w Murowie

Konkurs realizowany jest w ramach Projektu „Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych oraz promowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie bioróżnorodności w województwie opolskim” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020. 

Żródło: http://opowiecie.info/opolskie-kwitnace-iii-miejsce-dla-solectwa-murow/