WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Szkolenie obronne i zarządzania kryzysowego w dn. 6-09.09.2017 r.

Zgodnie z rocznym planem szkolenia Starostwa Powiatowego w Opolu w zakresie zarządzania kryzysowego i spraw obronnych na rok 2017 w dniach 6-9 września odbyło się szkolenie kadry kierowniczej Starostwa, służb i inspekcji powiatowych  oraz Urzędów Miast i Gmin powiatu opolskiego. Szkolenie zainaugurował Starosta Opolski Henryk Lakwa oraz Burmistrz Ozimka Jan Labus.

Tematem szkolenia było planowanie i realizacja zadań wynikających z przygotowań obronnych na terenie powiatu i gmin, realizacja procedur zarządzania kryzysowego na wypadek zagrożenia oraz zagadnienia powszechnej samoobrony,  w tym przeprowadzono szkolenie strzeleckie uczestników i praktyczne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Tematyka zagrożeń omawiana była przez Powiatowego Lekarza Weterynarii, przedstawicieli Komend Miejskich Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Omówiono również tematykę cyberterroryzmu w aspekcie zagrożenia systemów informatycznych administracji samorządowej.