WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Patronaty Starosty Opolskiego zawieszone do odwołania z powodu przesunięcia środków w budżecie na walkę z koronawirusem***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Dożynki Powiatowo-Gminne 2017 w Popielowie

IMG_20170910_101345.jpeg

W niedzielę 10 września 2017 gmina Popielów była gospodarzem XVII Powiatowo - Gminnych Dożynek. Mszę świętą w  kościele p.w. NMP Królowej Aniołów w Popielowie, odprawił ksiądz biskup  Andrzej Czaja. 

DSC04005.jpeg

Na czele barwnego korowodu dożynkowego jechali tegoroczni gospodarze: Henryk Lakwa, starosta opolski i Dionizy Duszyński, wójt Popielowa oraz zaproszeni goście. Za nimi kolorowe mażoretki, orkiestra dęta i przedstawiciele sołectw z koronami żniwnymi. Korowód zamykali kolorowi przebierańcy. 
DSC04013.jpeg

Na stadionie na gości czekały namioty z bogato zaopatrzonym bufetem, wesołe miasteczko, stargany z drobiazgami i wyrobami rzemieślniczymi, a także wiele innych atrakcji. Zebranych uroczyście powitali gospodarze, którzy podzielili się chlebem upieczonym z tegorocznego zboża. Wójt Gminy Dionizy Duszyński w imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela wręczył Klaudii Niedzwiedź i Julianowi Hrycajowi honorową odznakę „Zasłużny dla Rolnictwa”.

DSC04245.jpeg

Honory starostów tegorocznych Powiato - Gminnych Dożynek pełnili państwo Kornelia i Andrzej Slugowie z Popielowa.

W święcie plonów udział wzięli także goście z miast partnerskich: radni z Doliny na Ukrainie ze starostą  Michałem Lavrivem, goście z Bad Wurzach w Niemczech z burmistrzem Rolandem Buerkle i Ruedersdorf, przedstawiciele Stanów Zjednoczonych z miasta Independence w stanie Wisconsin z burmistrzem Robertem Baeckerem, a także goście z Czech, Słowacji. Imprezę zaszczycili także posłowie Ryszard Galla i Tomasz Kostuś.  

DSC04393.jpeg

W konkursie na najpiękniejszą koronę dożynkową zwyciężyło sołectwo Roszkowice z gminy Niemodlin.

DSC03955.jpeg

Drugie miejsce zdobyli mieszkańcy Naroka z gminy Dąbrowa. Trzecie miejsce przypadło koronie wykonanej przez gospodarzy tegorocznych dożynek – Popielowa.

Atrakcją wieczoru był występ Damiana Holeckiego. XVII Dożynki zakończył pokaz sztucznych ogni i zabawa do białego rana.