WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

"Zamczysko" w Dąbrowie w deszczu

„Zamczysko” zostało objęte patronatem Starosty Opolskiego
Tegoroczne „Zamczysko” to przede wszystkim wspaniali wykonawcy. Dwa dni imprezy zorganizowanej w bezpośrednim sąsiedztwie zamku w Dąbrowie wypełniły poezja śpiewana, ballada turystyczna oraz piosenki folkowo-rockowe.

Organizatorzy „Zamczyska”, czyli IX Dąbrowskiego Spotkania z Poezją Śpiewaną nie mieli niestety  szczęścia do pogody, która szczególnie pierwszego dnia dała się wszystkim we znaki. Ulewny deszcz i znaczne ochłodzenie temperatury w niczym jednak nie przeszkodziły  wspaniałej oprawie artystycznej  imprezy, która odbyła się 1 i 2 września na placu przy zamku w Dąbrowie.

Pierwszego dnia, pomimo ulewy, doskonały koncert na otwarcie dał Tomasz Olesiński z zespołem. W dalszej części mogliśmy wysłuchać Piotra Kajetana Matczuka, Elżbietę Adamiak oraz zespoły: Póki Co, Chwila Nieuwagi z Kubą Blokeszem i Cisza Jak Ta.

Dzień później wystąpiły m.in. zespoły: Pilar, opolska Bohema i Plateau, który zagrał utwory z płyty  „Projekt Grechuta” i swoje najnowsze kompozycje.

Organizatorzy, wzorem poprzednich lat, przygotowali warsztaty gitarowe, które prowadził gitarzysta Starego Dobrego Małżeństwa i zespołu U Studni – Dariusz Czarny. Kolejne spotkania z poezją śpiewaną w Dąbrowie za rok.