WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Ośrodek w Zbicku

Ośrodek Rehabilitacyjno-Readaptacyjny w Zbicku,

ul. Leśna 2, Lędziny-Zbicko, 46-053 Chrząstowice, tel. 77 4027590, 77 4027591, www.zbicko.monar.org

Do ośrodka przyjmowane są osoby pełnoletnie, zarówno kobiety jak i mężczyźni, z różnymi typami uzależnień (głównie od narkotyków, też w połączeniu z alkoholem), również matki z dziećmi. Czas trwania programu rehabilitacyjnego to okres 12-16 miesięcy.

Oferowana jest specjalistyczna opieka terapeutyczna i post-rehabilitacyjna. Program oparty jest głównie na metodzie społeczności terapeutycznych i obejmuje szereg oddziaływań zarówno terapeutycznych, jak i społecznych, mających na celu odbudowanie takich norm i wartości, jak uczciwość, odpowiedzialność, szczerość, przyjaźń itd. Mieszkańcy Ośrodka w Zbicku mają możliwość jazdy konnej, strzelania z łuków, uczęszczania na siłownie, gry w bilard, tenisa stołowego, darta, szachy, rywalizacji w piłkę nożną, koszykową, czy siatkową.  Do dyspozycji jest także pracownia artystyczna, siłownia,  sprzęt rowerowy.

Ośrodek oferuje pomoc jednocześnie dla 44 osób. Przy Ośrodku Rehabilitacyjno-Readaptacyjnym w Zbicku działa Hostel dla uzależnionych od substancji psychoaktywnych (4 miejsca).