WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Patronaty Starosty Opolskiego zawieszone do odwołania z powodu przesunięcia środków w budżecie na walkę z koronawirusem***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

W Ozimku działa już Informacja Turystyczna

DSC03701.jpeg

Pod egidą Lokalnej Grupy Działania "Kraina Dinozaurów" w Ozimku działa Centrum Informacji Turystycznej. Uroczyste otwarcie odbyło się 28. lipca 2017 roku.

Informacja mieści się przy ulicy Słowackiego 18. Do dyspozycji turystów są mapy i opisy miejsc, do których warto zajrzeć.  Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00, a latem dodatkowo w weekendy między 13:00 a 16:00. Dodatkową atrakcją jest fakt, że ozimskie Centrum Informacji będzie propagowało również atrakcje turystyczne po stronie czeskiej. Współpraca pomiędzy Informacją Turystyczną w czeskim Rymarzowie a Centrum Informacji Turystycznej w Ozimku stała się możliwa dzięki dofinansowaniu z projektu "Odkryj nasze Tajemnice" w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Pradziad, Programu INTERREG - V - A Republika Czeska - Polska. Łączny koszt to około 230 tysięcy złotych.

DSC03706.jpeg

Powiat Opolski reprezentowała Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski, udział wzięli między innymi przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, organizacji turystycznych, burmistrz Ozimka Jan Labus, wójtowie gmin powiatu opolskiego, a na czele delegacji z Czech stanął Peter Klouda, starosta Rymarzowa.

DSC03723.jpeg

Do LGD "Kraina Dinozaurów" należy siedem gmin: Ozimek, Dobrodzień, Chrząstowice, Zawadzkie, Kolonowskie, Turawa i Zębowice i ozimskie Centrum Informacji Turystycznej bedzie promowało atrakcje wszystkich tych gmin. 

DSC03712.jpeg