WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Słodko jest się dzielić - Klub HDK Nasza Opolska Krew

DSC03092.jpeg

"Słodko jest się dzielić" takie hasło widnieje na czekoladach, które otrzymują krwiodawcy. W tym dychu 20.06.2017 r. Klub HDK PCK "NASZA OPOLSKA KREW" przekazał podopiecznym trzech powiatowych placówek opiekuńczych słodkości. Współpraca pomiędzy Starostwem Powiatowym w Opolu a Placówką Straży Granicznej w Opolu trwa od dwóch lat. Starosta Opolski udziela akcjom krwiodawstwa organizowanym przez funkcjonariuszy PSG w Opolu, w ramach Klubu Honorowych Dawców Krwi całorocznego patronatu. 

DSC03088.jpeg

Czekolady ofiarowali dawcy krwi. Dzielili się nimi bardzo chętnie - mówi Anna Grażdan, organizator zbiórek krwi z ramienia PSG w Opolu - do akcji podziel się słodko z dzieciakami - przyłączyli się m.in studenci Politechniki Opolskiej, Uniwersytetu Opolskiego, pracownicy Urzędów, klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu, funkcjonariusze różnych służb, mieszkańcy i sympatycy naszego Klubu no i oczywiście sami członkowie Klubu. W pół roku zebraliśmy 345 czekolad. Ponad połowę otrzymały: Domy Dziecka w Tarnowie Opolskim, Chmielowicach i Turawie. - Oczywiście nie poprzestaniemy na tym - dodaje Leszek Nawara - w kolejnych akcjach również będziemy gromadzić słodkie upominki dla podopiecznych domów dziecka.

DSC03086.jpeg
Za ten wspaniały gest dziękują dzieciaki z placówek oraz Henryk Lakwa, starosta opolski.