×
×

XVI Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Domów Pomocy Społecznej

Już po raz szesnasty pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej na Opolszczyźnie spotkali się na Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych Domów Pomocy Społecznych - Prószków 2017.(21.06.17)

DSCN7701.jpeg

Swoje reprezentacje przysłało w tym roku osiem placówek: ze Sławięcic, Prószkowa, Krapkowic, Opola, Klisina, Kamionka, Starych Siołkowic  i Czarnowąs . Artyści przedstawili bardzo urozmaicony repertuar. Najwięcej było śpiewu, ale nie zabrakło tańca i małych form teatralnych. Wszyscy bawili się świetnie. To okazja do nawiązania kontaktów między placówkami ale także między poszczególnymi pensjonariuszami.

Jak to w przeglądzie – było jury, które dowcipnie omówiło wszystkie występy i wydało jednogłośny werdykt. Wygrali wszyscy. Wszyscy też dostali nagrody. Miksery i formy dla każdego z DPS-ów ufundował Starosta Opolski. Każdy z uczestników obdarowany został upominkami.

Gospodarzem przeglądu od lat jest Prószków. W związku z tym starosta opolski Henryk Lakwa, który uczestniczył chyba we wszystkich dotychczasowych imprezach, czuje się z nimi szczególnie związany. Wśród wręczających nagrody znaleźli się także Mariola Konachiewicz – skarbnik powiatu i członek zarządu Krzysztof Wysdak.

Na Opolszczyźnie działa w  29 Domów Pomocy Społecznej, które dysponują ponad 3 tysiącami miejsc. 15 placówek prowadzą powiaty, dodatkowo 12 jest prowadzonych przez inne podmioty na zlecenie powiatu. Jeden DPS zorganizował samorząd gminny. Jeden należy do osoby fizycznej.