×
×

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich

OOM_otwarcie (5).jpeg

Od 15 do 18 czerwca Ozimek gościł młodych wędkarzy z całej Polski. Otwarto tu Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Patronat nad imprezą objął Starosta Opolski, a otwarcia dokonał prezes Okręgu Opolskiego, przewodniczący Komisji ds. Młodzieży Zarządu Głównego PZW Wiesław Miś. Udanej rywalizacji i wielu wrażeń z pobytu w gminie Ozimek życzyli młodym zawodnikom: Leonarda Płoszaj - wicestarosta opolski, Jan Labus - burmistrz Ozimka i Danuta Derda - przewodnicząca Rady Osiedla OSM „Przyszłość”.

OOM_zawody (4).jpeg

OOM_zawody (2).jpeg

16 czerwca na stadionie miejskim w Ozimku młodzi wędkarze walczyli w konkurencjach rzutowych, a po południu w ośrodku „Jowisz” w Turawie – w konkursie wiedzy ekologiczno-wędkarskiej. W sobotę odbyły się spławikowe zawody wędkarskie w Biestrzynniku. 18.06 w Domu Kultury – nagrodzono najlepszych zawodników w trzech kategoriach wiekowych: U12, U14 i U16 i czterech rozegranych konkurencjach, jak również w klasyfikacji generalnej. To najważniejsze zwycięstwo odniosła drużyna Okręgu Opolskiego PZW, którą tworzyło dwóch zawodników z Ozimka: Dawid Sudoł i Marek Kwieciński oraz Jakub Surmiak z Prudnika.

OOM_zako˝czenie_(1).jpeg

Dawid Sudoł zajął piąte miejsce w kategorii do 12 lat, Marek Kwieciński zwyciężył w kategorii do 14 lat, zdobywając zarazem tytuł MVP (najlepszego zawodnika Olimpiady), a Jakub Surmiak był drugi w kategorii do lat 16. Gratulujemy drużynie i jej trenerom, a organizatorom Olimpiady – przygotowania i przeprowadzenia ogólnopolskiej imprezy na bardzo wysokim poziomie.

OOM_zako˝czenie_(2).jpeg

Dla uczestników przewidziano też dodatkowe atrakcje, m.in. zwiedzanie JuraParku w Krasiejowie. W zawodach wzięło udział 59 wędkarzy, rywalizując w 19 drużynach reprezentujących Okręgi PZW z całej Polski: PZW Opole, Warszawa – Żoliborz, Kielce, Białystok, Toruń, Skierniewice, Gdańsk, Bydgoszcz, Wrocław, Ciechanów, Świdnicka Szkółka Ekologiczno – Wędkarska, 3 drużyny z Katowic, Lublin, Zielona Góra, 4 drużyny z okręgu Mazowieckiego.

OOM_zako˝czenie_(5).jpeg

źródło: www.ozimek.pl
zdjęcia: Janusz Dziuban