WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Mała Gmina - wielki talent

DSC02974.jpeg

1 czerwca br. Stowarzyszenie na rzecz promocji młodych talentów Akces  z Ozimka zakończyło realizację projektu Mała Gmina - wielki talent. - Projekt umożliwił uzdolnionym artystycznie dzieciom rozwinąć talent, kształtować wrażliwość artystyczną, rozwijać osobowość, poszerzać perspektywę zawodową, tworzyć więzi oparte na mocnych podstawach, jakimi są wspólne zainteresowania - powiedziała Elżbieta Pisula - Bieniecka - koordynator projektu. 

DSC02918.jpeg

Podsumowujący przedsięwzięcie koncert odbył się w Domu Kultury w Ozimku. Widzowie podziwiali tancerki i tancerzy, wysłuchali wykonań wokalnych i obejrzeli film promujący młode talenty. Patronat nad imprezą objął Henryk Lakwa, starosta opolski a Powiat Opolski reprezentowała Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski. 

DSC02943.jpeg

Stowarzyszenie Akces powstało z myślą o uzdolnionych dzieciach i młodzieży. Dobra dzieci nie można upatrywać tylko w socjalnym bezpieczeństwie, równie ważna jest możliwość spełniania marzeń i wyrażanie siebie poprzez sztukę. Misją Stowarzyszenia jest wspieranie kształcenia muzycznego dzieci i młodzieży poprzez organizowanie wszelkiego rodzaju imprez artystycznych pogłębiających zainteresowania muzyką, wspieranie aktywności młodych artystów w zakresie kultury i sztuki. Celem stowarzyszenia jest promocja najzdolniejszych, umożliwianie im ustawicznego dokształcania, koncertowania, brania udziału w licznych przesłuchaniach, warsztatach, konkursach, przeglądach. A z drugiej strony zapewnienie mieszkańcom gminy, powiatu udziału w imprezach artystycznych, przyczyniając się do wychowania pokolenia młodych ludzi wrażliwych na muzykę, kulturę i sztukę. Działalność artystyczna uczniów i nauczycieli niewątpliwie stanowi znakomitą promocję miasta i powiatu w kraju i za granicą.

DSC02910.jpeg

DSC02927.jpeg