WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Osiemnaste absolutorium dla Zarządu Powiatu Opolskiego

XXX Sesja Rady Powiatu Opolskiego. Osiemnaste absolutorium Henryka Lakwy

DSC02764.jpeg

Po raz osiemnasty Rada Powiatu Opolskiego udzieliła absolutorium zarządowi , któremu przewodniczy starosta Henryk Lakwa. Podczas XXX sesji, która odbyła się w Prószkowie, po wysłuchaniu raportów  Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej radni jednogłośnie udzielili Zarządowi Powiatu Opolskiego absolutorium.

- To był trudny rok, głównie ze względu na problemy związane z okrojeniem naszego powiatu przez powiększające się wbrew woli ludzi Opole. Mimo to, wszystkie zaplanowane zadania zostały wykonane w stu procentach – powiedział dziękując zarządowi za dotychczasową prace przewodniczący rady Stefan Warzecha.