×
×

Program "Pierwsza Pomoc"

Program "Pierwsza Pomoc"

Niebezpieczne sytuacje wymagające udzielenia pierwszej pomocy mogą zdarzyć się wszędzie – w domu, w szkole, podczas zajęć sportowych ,na ulicy. Do przyjazdu karetki pogotowia osoba poszkodowana może liczyć jedynie na pomoc przypadkowych osób, dlatego tak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Jest to wręcz obowiązek każdego z nas, bowiem nie wiemy kiedy możemy się znaleźć w sytuacji zagrożenia życia. 

Nauczyciele ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu opolskiego rozpoczęli realizację powiatowego programu edukacyjnego pod nazwą „Pierwsza pomoc”. W ramach tego projektu Starosta Opolski Henryk Lakwa przekazał szkołom pomoce dydaktyczne – szkolne apteczki pierwszej pomocy z wyposażeniem oraz manekiny do ćwiczeń resuscytacyjnych w wersji dla dorosłych i niemowląt. W 2018 r. planowany jest zakup pięciu automatycznych defibrylatorów zewnętrznych, które również trafią do szkół uczestniczących w programie.

Program "Pierwsza Pomoc"

Do czerwca br. młodzież z klas drugich z Zespołów Szkół w Ozimku, Niemodlinie, Prószkowie, Tułowicach, Chróścinie i Dobrzeniu Wielkim uczestniczyć będzie w 6-godzinnych zajęciach prowadzonych przez certyfikowanych instruktorów pierwszej pomocy PCK. Dzięki takim zajęciom młodzież usystematyzuje i utrwali sobie wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej oraz nabędzie poczucie pewności działania w sytuacji wymagającej udzielenia pierwszej pomocy. Program realizowany będzie do 2019 r. i w całości sfinansowany z budżetu Powiatu Opolskiego. Przewidywany koszt programu to około 59 000 zł.

Program "Pierwsza Pomoc"