WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

50 000 dla wydziału lekarskiego w Opolu

DSCN6772.jpeg

- Jako Powiat Opolski byliśmy chyba pierwszym samorządem, który ujął te pieniądze w budżecie – powiedział starosta opolski Henryk Lakwa przekazując rektorowi Uniwersytetu Opolskiego czek wspierający budowę collegium medicum. – Radni jednomyślnie zdecydowali, że jest to kluczowa dla naszego miasta i regionu sprawa i nie możemy nie przyczynić się  - choćby w skromny sposób - do tej inwestycji – dodał.

-To dla nas bardzo ważne – przyznał profesor Marek Masnyk. - Nie mamy jeszcze całej kwoty na wkład własny. Szczególnie cieszy mnie udział Powiatu Opolskiego w tym przedsięwzięciu. Rektor przypomniał, że pierwszą oficjalna wizytą jaką złożył po elekcji na stanowisko rektora była właśnie wizyta w starostwie opolskim. Starostwo wspiera bowiem chętnie różne projekty uniwersytetu. Najlepszym przykładem może być pomysł rewitalizacji prószkowskiej Pomologii. Dziś starosta przekazał 50 tysięcy złotych – niespełna dwa tygodnie temu, na Pomologię wyasygnował półtora miliona.

-Jesteśmy bardzo wdzięczni jako środowisko akademickie – Masnyk podziękował samorządowcom- Wierzymy, że dzisiejsza wizyta na Uniwersytecie nie jest ostatnią.

Utworzenie wydziału lekarskiego na UO pochłonie 42 miliony złotych. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekaże na ten cel 32 miliony złotych. Na 8 mln zł tzw. wkładu własnego składają się właśnie takie datki jak ten - Powiatu Opolskiego

DSCN6778.jpeg