WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

Uczennica ZS w Niemodlinie wyróżniona w konkursie recytatorskim poezji jenieckiej "Nie traćmy pamięci"

od lewej: Agnieszka Karbownik, Julia Mamczyńska, Karolina Janiak
7 kwietnia 2017r. w siedzibie Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach odbył się finał XXV edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej „Nie traćmy pamięci”. Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Opolskiego.

Udział wzięło 63 uczniów z województwa opolskiego. Recytatorów profesjonalne jury złożone ze literatów, aktorów i filologów związanych ze Śląskiem Opolskim: Edmund Borzemski, Irmina Gierczak-Czuczwara, Barbara Grzegorczyk, Andrzej Jakubczyk, Beata Wnęk-Malec.

Zespół Szkół im. Bolesława Chrobrego reprezentowały uczennice: Julia Mamczyńska, Karolina JaniakAgnieszka Karbownik.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wyróżnienie zdobyła Agnieszka Karbownik za recytację dwóch wierszy: „Chleb” Antoniego Paprockiego i „Modlitwę obozową” nieznanego autora. Agnieszkę przygotowała do konkursu pani Dorota Kożuch.

zdjęcia: Agnieszka Tracz