WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Uczennica ZS w Niemodlinie wyróżniona w konkursie recytatorskim poezji jenieckiej "Nie traćmy pamięci"

od lewej: Agnieszka Karbownik, Julia Mamczyńska, Karolina Janiak
7 kwietnia 2017r. w siedzibie Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach odbył się finał XXV edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej „Nie traćmy pamięci”. Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Opolskiego.

Udział wzięło 63 uczniów z województwa opolskiego. Recytatorów profesjonalne jury złożone ze literatów, aktorów i filologów związanych ze Śląskiem Opolskim: Edmund Borzemski, Irmina Gierczak-Czuczwara, Barbara Grzegorczyk, Andrzej Jakubczyk, Beata Wnęk-Malec.

Zespół Szkół im. Bolesława Chrobrego reprezentowały uczennice: Julia Mamczyńska, Karolina JaniakAgnieszka Karbownik.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wyróżnienie zdobyła Agnieszka Karbownik za recytację dwóch wierszy: „Chleb” Antoniego Paprockiego i „Modlitwę obozową” nieznanego autora. Agnieszkę przygotowała do konkursu pani Dorota Kożuch.

zdjęcia: Agnieszka Tracz