WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Hruba Skala z Czech i Powiat Opolski będą współpracować

23 marca 2017 Henryk Lakwa, starosta opolski spotkał się z Jitką Šimkovą, szefową gminy Hruba Skala w Czechach w celu omówienia działań zmierzających do opracowania wspólnego wniosku o dofinansowanie w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

- Transgraniczny projekt partnerski będzie polegał na odnowieniu oraz udostępnieniu dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego terenów położonych w gminie Hruba Skala i powiecie opolskim. Objęte nim zostaną arboretum w Prószkowie oraz zabytkowy ogród wokół willi Reznickovej w Doubravicach. - mówi Starosta Opolski.

W spotkaniu wzięli udział ze strony czeskiej Lucie Procházková, współpracownik Gminy Hruba Skała. Staroście Opolskiemu towarzyszył dyrektor Zespołu Szkół w Prószkowie Dariusz Sobków oraz Manfred Kupka, inspektor w wydziale organizacyjnym odpowiedzialny za realizację projektów. 

23.03.17 wizyta w Czechach
23.03.17 wizyta w Czechach
23.03.17 wizyta w Czechach
23.03.17 wizyta w Czechach