WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Patronaty Starosty Opolskiego zawieszone do odwołania z powodu przesunięcia środków w budżecie na walkę z koronawirusem***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Nie musisz czekać w kolejce!

Powiat Opolski
Starostwo Powiatowe w Opolu uruchomiło dla wydziału komunikacji elektroniczny system kolejkowy. Dodatkowym udogodnieniem jest internetowa rezerwacja kolejki, która pozwala umówić się na konkretny dzień i godzinę z 30 dniowym wyprzedzeniem.

Aplikacja jest dostępna na stronie Starostwa Powiatowego w Opolu rezerwacja.powiatopolski.pl i wymaga wypełnienia wskazanych pól, a następnie na podany adres e-mail wysyłany jest link aktywujący, który należy obowiązkowo potwierdzić w celu umówienia wizyty lub anulować rezygnując z niej.

WAŻNE!!!
Należy pamiętać, że jeden bilet przyporządkowany jest jednej sprawie. Do urzędu trzeba zgłosić się 15 minut przed umówionym terminem, a otrzymany w poczcie internetowej kod zarejestrować w biletomacie, który wyda odpowiedni bilet.

SPRAWY:
- rejestracja pojazdu
- odbiór dowodu rejestracyjnego
- pozostałe sprawy, np. zgłoszenie sprzedaży pojazdu, wymiana wykorzystanego dowodu rejestracyjnego, wydanie zaświadczenia, wtórników dokumentów, dopisanie współwłaściciela, haka, demontaż pojazdu (złomowanie), zastawy rejestrowe, czasowe wycofanie pojazdu z ruchu
- odbiór i wymiana prawa jazdy
- profil kandydata na kierowcę
Powiat opolski