WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Informacja o zaginionym Zbigniewie Kowalczuku

Dnia 26 stycznia  2017 roku po godzinie 3 rano wyszedł z domu 49 letni Zbyszek Tadeusz Kowalczuk, miejsce zamieszkania opuścił w nieznanym kierunku jak dotychczas nie ma wiadomości świadczących o jego losie. Opisany ma około 174 cm wzrostu, posiada średnią budowie ciała, zielone oczy i szpakowate włosy.

Najprawdopodobniej był ubrany w zimową, zieloną kurtkę typową dla leśników (kurtka służbowa) oraz brązowe buty. Na co dzień nosił okulary, których nie zabrał ze sobą podobnie jak dokumentów i telefonu komórkowego oraz innych rzeczy które mogłyby świadczyć o celowym i świadomym opuszczeniu miejsca zamieszkania. Ze względu na posiadaną dotychczas wiedzę dopuszcza się możliwość utraty świadomości i fakt przebywania w różnych częściach kraju.

Dotychczasowe poszukiwania nie dały żadnych rezultatów. Na podstawie posiadanych informacji obecnie nie można uprawdopodobnić jakiejkolwiek hipotezy dotyczącej losu zaginionego. Biorąc pod uwagę trudne warunki pogodowe i możliwość przetrwania bez pomocy osób życzliwych lub organizacji pomagających bezdomnym, prawdopodobnym wariantem jest przebywanie poszukiwanego w jednym z miejsc gdzie udziela się schronienia i daje się ciepły posiłek. Takiego schronienia mógł udzielić ktoś, kto mieszka samotnie, mający szopkę, domek letniskowy itp.
W mniejszych miejscowościach, osoby starsze mogą nawet nie wiedzieć, że jest poszukiwana taka osoba jak Zbyszek.

plakat osoba zaginiona.jpeg