WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Edukacja pożarnicza w Zespole Szkół w Prószkowie

31 stycznia w Starostwie Powiatowym w Opolu został podpisany list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji innowacji w zakresie edukacji pożarniczej, która zostanie wprowadzona do programu nauczania w Zespole Szkół w Prószkowie. Podpisy pod dokumentem złożyli: bryg. Paweł Kielar, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, Dariusz Sobków, dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie oraz patron przedsięwzięcia Henryk Lakwa - starosta opolski.

Współpraca ma na celu kształtowanie pożądanych społecznie postaw uczniów oraz przekazywanie wiedzy i umiejętności w zakresie edukacji pożarniczej. Ma wspomóc oraz przygotować merytorycznie i praktycznie do ubiegania się o podjęcie pracy w Państwowej Straży Pożarnej, innych służbach mundurowych i zawodach związanych z ochroną osób i mienia lub wstąpienia  w szeregi czynnych członków Ochotniczych Straży Pożarnych.

DSC02597.jpeg

zdjęcie: Magdalena Fleszar