WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

Edukacja pożarnicza w Zespole Szkół w Prószkowie

31 stycznia w Starostwie Powiatowym w Opolu został podpisany list intencyjny w sprawie współpracy przy realizacji innowacji w zakresie edukacji pożarniczej, która zostanie wprowadzona do programu nauczania w Zespole Szkół w Prószkowie. Podpisy pod dokumentem złożyli: bryg. Paweł Kielar, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, Dariusz Sobków, dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie oraz patron przedsięwzięcia Henryk Lakwa - starosta opolski.

Współpraca ma na celu kształtowanie pożądanych społecznie postaw uczniów oraz przekazywanie wiedzy i umiejętności w zakresie edukacji pożarniczej. Ma wspomóc oraz przygotować merytorycznie i praktycznie do ubiegania się o podjęcie pracy w Państwowej Straży Pożarnej, innych służbach mundurowych i zawodach związanych z ochroną osób i mienia lub wstąpienia  w szeregi czynnych członków Ochotniczych Straży Pożarnych.

DSC02597.jpeg

zdjęcie: Magdalena Fleszar