WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Patronaty Starosty Opolskiego zawieszone do odwołania z powodu przesunięcia środków w budżecie na walkę z koronawirusem***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Ludzie kultury w Popielowie

W niedzielę, 22 stycznia o godz. 17:00 goście zasiedli przy elegancko nakrytych stołach, zastanawiając się, kto zostanie tegorocznym Laureatem - Człowiekiem Kultury. Wśród zaproszonych gości powiat opolski reprezentowała Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski, z ramienia gminy Popielów byli wójt Dionizy Duszyński, jego zastępca Marieta Kupka, sekretarz Ilona Lenart, a nad duszami czuwał ksiądz Jerzy Kowolik. Impreza już na stałe zagościła w gminie Popielów. Jej inicjatorem jest Piotr Szafrański, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie.

W tym roku prestiżowy tytuł Człowieka Kultury otrzymali: zespół folklorystyczny Siołkowiczanki oraz Edward Pochroń, długoletni dziennikarz, redaktor naczelny i animator kultury. Osoby wyróżnione otrzymują karykaturę namalowana przez Artura Wilperta.

Źródło:www.grupalokalna.pl
zdjęcia: Marcin Luszczyk