WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Samorządowcy apelują do premier Beaty Szydło

Opolscy samorządowcy wystosowali apel do premier Beaty Szydło w związku z protestem głodowym w Dobrzeniu Wielkim. Wzywają szefową rządu do podjęcia wszelkich możliwych działań, które mogłyby doprowadzić do kompromisu.

„Ponieważ sytuacja dotyczy zdrowia i życia protestujących, prosimy o pilną reakcję, gdyż w tej sprawie liczy się każda godzina” – czytamy w piśmie podpisanym przez: marszałka Andrzeja Bułę, wicemarszałków: Romana Kolka i Antoniego Konopkę, wicestarostę opolskiego, Leonardę Płoszaj, członka Zarządu Powiatu Opolskiego, Krzysztofa Wysdaka, zastępcę burmistrza Prószkowa Annę Wójcik, wójtów podopolskich gmin: Henryka Wróbla, Leonarda Pietruszkę i Marka Leję a także Rafała Bartka przewodniczącego TSKN.

Tekst i zdjęcie: Leszk Myczka Grupa Lokalna Balaton