WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

Samorządowcy apelują do premier Beaty Szydło

Opolscy samorządowcy wystosowali apel do premier Beaty Szydło w związku z protestem głodowym w Dobrzeniu Wielkim. Wzywają szefową rządu do podjęcia wszelkich możliwych działań, które mogłyby doprowadzić do kompromisu.

„Ponieważ sytuacja dotyczy zdrowia i życia protestujących, prosimy o pilną reakcję, gdyż w tej sprawie liczy się każda godzina” – czytamy w piśmie podpisanym przez: marszałka Andrzeja Bułę, wicemarszałków: Romana Kolka i Antoniego Konopkę, wicestarostę opolskiego, Leonardę Płoszaj, członka Zarządu Powiatu Opolskiego, Krzysztofa Wysdaka, zastępcę burmistrza Prószkowa Annę Wójcik, wójtów podopolskich gmin: Henryka Wróbla, Leonarda Pietruszkę i Marka Leję a także Rafała Bartka przewodniczącego TSKN.

Tekst i zdjęcie: Leszk Myczka Grupa Lokalna Balaton