WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

10 lat Lokalnej Grupy Działania "Kraina Dinozaurów"

Wicestarosta opolski Leonarda Płoszaj wzięła udział w gali podsumowującej jubileusz 10 lat działalności Lokalnej Grupy Działania „Kraina Dinozaurów”. LGD obejmuje 7 gmin województwa opolskiego, 38 podmiotów gospodarczych i 30 społecznych. Stowarzyszenie zrzesza też 27 osób fizycznych i 3 instytucje kultury. Od 2009 roku udzielało wsparcia finansowego w wysokości 10 454 128 zł.

"...Cieszę się, że mogę wyrazić uznanie dla Państwa pracy. To niezwykle istotne, że Stowarzyszenie działa podkreślając  bogactwo i wartość wielokulturowości i tradycji oraz przyczyniając się do poprawy warunków życia mieszkających tu ludzi. Aktywna i efektywna praca członków Stowarzyszenia, samorządowców, mieszkańców, przedsiębiorców sprawia, że miejsca objęte działaniem Lokalnej Grupy Działania „Kraina Dinozaurów” stają się coraz bardziej zauważalne i atrakcyjne  dla turystów z kraju i zagranicy, a materialne i niematerialne zasoby dziedzictwa kulturalnego pozostaną pamiątką dla przyszłych pokoleń. Gratuluję członkom Stowarzyszenia dotychczasowych dokonań, wyrażam wielkie uznanie wszystkim osobom zaangażowanym w działalność Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Kraina Dinozurów” i życzę dalszych sukcesów." - powiedziała między innymi Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski.

DSC02580.jpeg

DSC02586.jpeg