WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

Zmiana granic - komunikat dla mieszkańców

SZANOWNI PAŃSTWO

Informujemy, że od dnia 1 stycznia 2017 roku obowiązuje Rozporządzenie Rady Ministrów, dotyczące włączenia do Miasta Opola następujących miejscowości:

Borki, Brzezie, Chmielowice, Czarnowąsy, Dobrzeń Mały - ul. Opolska 161, Krzanowice, Sławice, Świerkle, Winów, Wrzoski, Żerkowice, część Karczowa karta mapy 2 i 3.

Mieszkańcy oraz przedsiębiorcy z wyżej wymienionych miejscowości wszystkie sprawy urzędowe zobowiązani są załatwiać w Urzędzie Miasta Opola.

POWIATOWY ZESPÓŁ DO SPRAW ORZEKANIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Na podstawie Zarządzenia nr 177/2016 Wojewody Opolskiego z dnia 28 grudnia 2016 w sprawie ustalenia obszaru działania Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Opolu od 1 stycznia 2017 roku - Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności obejmuje zasięgiem działania mieszkańców Opola i mieszkańców Powiatu Opolskiego. Wydaje orzeczenia o niepełnosprawności, stopniu niepełnosprawności, legitymacje osób niepełnosprawnych i karty parkingowe dla mieszkańców powiatu opolskiego i miasta Opola.