WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Zmiana granic - komunikat dla mieszkańców

SZANOWNI PAŃSTWO

Informujemy, że od dnia 1 stycznia 2017 roku obowiązuje Rozporządzenie Rady Ministrów, dotyczące włączenia do Miasta Opola następujących miejscowości:

Borki, Brzezie, Chmielowice, Czarnowąsy, Dobrzeń Mały - ul. Opolska 161, Krzanowice, Sławice, Świerkle, Winów, Wrzoski, Żerkowice, część Karczowa karta mapy 2 i 3.

Mieszkańcy oraz przedsiębiorcy z wyżej wymienionych miejscowości wszystkie sprawy urzędowe zobowiązani są załatwiać w Urzędzie Miasta Opola.


POWIATOWY ZESPÓŁ DO SPRAW ORZEKANIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

Na podstawie Zarządzenia nr 177/2016 Wojewody Opolskiego z dnia 28 grudnia 2016 w sprawie ustalenia obszaru działania Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Opolu od 1 stycznia 2017 roku - Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności obejmuje zasięgiem działania mieszkańców Opola i mieszkańców Powiatu Opolskiego. Wydaje orzeczenia o niepełnosprawności, stopniu niepełnosprawności, legitymacje osób niepełnosprawnych i karty parkingowe dla mieszkańców powiatu opolskiego i miasta Opola.
tel. 77 4412319