WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

XXVI Sesja Rady Powiatu Opolskiego

Po raz pierwszy w historii, w sprawie dotyczącej powiększenia Opola, Rada Powiatu Opolskiego podjęła decyzję jednogłośnie. Wszyscy poparli uchwałę w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec nieodpłatnego przejęcia Domu Dziecka w Chmielowicach przez miasto Opole.

„Realizacja przez miasto Opole na prawach powiatu zadań na terenach, które z dniem 1 stycznia 2017 r. maja zostać włączone w jego granice, nie wymaga przejęcia nieruchomości w Chmielowicach, w której aktualnie Powiat Opolski prowadzi działalność opiekuńczo wychowawczą. Miasto Opole na prawach powiatu w dalszym ciągu będzie bowiem mogło wykonywać nałożone na nie zadania bez uszczerbku dla wspólnoty samorządowej, podczas gdy placówka opiekuńczo-wychowawcza w Chmielowicach w dalszym ciągu pozostanie niezbędna do wykonania zadań własnych Powiatu Opolskiego” – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Przeczytaj i obejrzyj relację zamieszczoną na portalu GL