WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

XXV Sesja Rady Powiatu Opolskiego

Radni Powiatu Opolskiego obradowali na XXV Sesji w chmielowickim Domu Dziecka. Zebrani dyskutowali między innymi nad zmianami w uchwale budżetowej 2016 roku, ustalili harmonogram pracy aptek w dni wolne i święta dla powiatu opolskiego.

Następnie zatwierdzili plan pracy komisji stałych Powiatu Opolskiego na 2017 rok oraz delegowali Antoniego Gryca i Norberta Halupczoka do Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego dla Powiatu Opolskiego.

Zatwierdzili również tryb udzielania i rozliczania dotacji dla szkół i placówek niepublicznych prowadzonych na terenie powiatu oraz przyjęli Program polityki zdrowotnej z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla uczniów publicznych szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu opolskiego, pn.: "Pierwsza pomoc".

Na zakończenie poparli wniosek do Prezesa Rady Ministrów z apelem o uchylenie rozporządzenia Rady Ministrów w części dotyczącej Gminy Dąbrowa, Gminy Dobrzeń Wielki, Gminy Komprachcice oraz Gminy Prószków.