WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Klasa policyjna w Zespole Szkół w Prószkowie

28.11.2016 r. Zespół Szkół w Prószkowie wzbogacił się o specjalistyczną salę lekcyjną dla uczniów klas o profilu policyjnym. Pomieszczenie zostało wyposażone w sprzęty multimedialne, nowe meble, gabloty, w których prezentowane są policyjne mundury. Oficjalnego otwarcia dokonali Henryk Lakwa, starosta opolski, zastępca komendanta miejskiego policji w Opolu, Władysław Trzaskawski, naczelnik Wydziału oświaty, kultury i sportu Irena Szott oraz dyrektor szkoły Dariusz Sobków.

DSC02272.jpeg

Remont i wyposażenie klasy policyjnej kosztowały blisko 20 tysięcy złotych. Część pieniędzy w wysokości 6 tys. zł pochodziła z nagrody, którą otrzymali uczniowie klas policyjnych w ubiegłorocznym konkursie na spot filmowy promujący zdrowy tryb życia zorganizowany pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Uczniowie, którzy przyczynili się do zdobycia tych środków to: Maciej Markowski, Kamila Stanicka, Szymon Nadybski, Marta Błaszczykiewicz, Kamila Batog.