WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

W tym roku Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski wzięła udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Ozimku. 11 listopada odbyły się tu oficjalne uroczystości i imprezy towarzyszące.

Obchody 98. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny, odprawiona przez proboszcza ks. Mariana Demarczyka, z udziałem orkiestry, władz powiatu i gminy, młodzieży szkolnej oraz pocztów sztandarowych działających na terenie Ozimka i gminy organizacji. Po mszy gospodarze i goście przemaszerowali pod Pomnik Martyrologii obok Domu Kultury, gdzie delegacje powiatu opolskiego z wicestarostą Leonardą Płoszaj, gminy, Ochotniczych Straży Pożarnych i młodzieży szkolnej złożyły wiązanki kwiatów.

Święto Niepodległości 11.11.16 w Ozimku
Święto Niepodległości 11.11.16 w Ozimku
Święto Niepodległości 11.11.16 w Ozimku
Święto Niepodległości 11.11.16 w Ozimku

Foto: Marcin Widera UM Ozimek