WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

Apel Komitetu Tak Dla Samorządności

                                                                                                      APEL
Szanowni Mieszkańcy województwa opolskiego!

W imieniu Komitetu TAK DLA SAMORZĄDNOŚCI i mieszkańców gmin dotkniętych planem powiększenia Opola zwracamy się do Was z apelem i prośbą o wzięcie udziału w zbliżającej się rocznicy ogłoszenia tego bulwersującego planu.

Uroczystość ta rozpocznie się w dniu 20 listopada 2016 roku o godz. 15:00 na placu Wolności w Opolu.

Zwracamy się do Wszystkich, którym na sercu leży demokracja, samorządność, społeczeństwo obywatelskie i zgoda w regionie opolskim. Wprowadzając w życie ten haniebny plan, podeptano wszystkie podstawowe wartości. Ordynariusz Opolski biskup Andrzej Czaja stwierdził: „Podeptano ludzką godność i w ogóle się nie liczono z tym, co człowiek myśli, jakie ma pragnienia, potrzeby i - przede wszystkim - jakie ma prawa”.
Dziś my, szczególnie dotknięci tą grabieżą, prosimy Was o wsparcie, bowiem jak widać na naszym przykładzie, w każdej chwili mogą zostać złamane podstawowe zasady społecznego współżycia.
                                                                                                                                                        W imieniu mieszkańców
                                                                                                                 KOMITET TAK DLA SAMORZĄDNOŚCI