WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

19.03.2012 IX Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Tułowicach

 

 

19 marca 2012 podczas dziewiątej edycji Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Tułowicach śpiewano po angielsku, niemiecku, rosyjsku, ukraińsku, fińsku, hiszpańsku, portugalsku i francusku.
Uczniowie klasy IV B miejscowego Technikum Leśnego podczas festiwalu zaśpiewali w języku narodowym Finów, czyli suomi i stali się największymi gwiazdami imprezy. Jako zespół o nazwie Matsätalous Vuorikiipeilijäat przy akompaniamencie wykonanych przez siebie instrumentów, piosenką o leśnych góralach wyśpiewali III miejsce. W poprzednim roku, jako Chór Żywotnikowa wykonali słynną "Kalinkę". 

  W sali widowiskowej Tułowickiego Ośrodka Kultury pojawiło się ponad 40 solistów i 16 zespołów z całego województwa. Jury w skaładzie: Marek Kryjom, muzyk zespołu Piersi, Adam Sinicki, zastępca dyrektora Zespołu Szkół w Tułowicach, Łada Gorpienko, ukraińska piosenkarka, choreograf, aktorka i tancerka i  Katarzyna Grygiel, absolwentka Studium Artystycznego w Krakowie w klasie śpiewu wyłoniło laureatów:  

Wśród solistów wygrał Krzysztof Kołodziejski z Namysłowa, który z rąk pani Leonardy Płoszaj wicestarosty opolskiego otrzymał nagrodę Starosty Opolskiego - telewizor.

Drugie miejsce zajęły Patrycja Biskup i Angelika Gil z Nysy, a trzecie Magda Trembecka z Brzegu i Ewelina Kobylańska z Nysy.
 Wśród zespołów najlepszy okazał się MJM z Opola, drugi był duet Miriam i Knopers z Kędzierzyna-Koźla i Grupa Pod Wezwaniem z Tułowic, trzecią nagrodę exeqo Zespół Wokalny z Dobrodzienia i Matsätalous Vuorikiipeilijäat z ZS w Tułowicach.