WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Konwent powiatów województw dolnośląkiego i opolskiego

Finansowanie jednostek samorządu terytorialnego i szpitali omówi Marek Wójcik - zastępca sekretarza generalnego ZPP, Przemysław Biliński - główny inspektor sanitarny oraz Jacek Klakocara - dyrektor wojewódzkiej stacji Sanepidu w Wrocławiu zajmą się propozycjami zmian funkcjonowania stacji sanitarno - epidemiologicznych.

Współautor opracowania "Podstaw strategii rozwoju lokalnego i regionalnego" Jerzy Stępień przedstawi analizę funkcjonowania powiatów po usamorządowieniu - Tożsamość i rekomendacje na przyszłość.

Jerzy Kołodziej i Andrzej Jamrozik – dyrektorzy Agencji Nieruchomości Rolnych OT w Opolu i we Wrocławiu przedstawią obszary współpracy OT Agencji Nieruchomości Rolnych z jednostkami samorządu terytorialnego ze szczególnym uwzględnieniem powiatów.

Zakres analizy aktów prawnych stanowionych przez organy powiatów w ramach nadzoru prawnego wojewody przybliży Joanna Trojan – Klęsk - dyrektor wydziału nadzoru i kontroli dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, a o procedurach kontroli zarządczej w powiązaniu z nowelizacją ustawy o odpowiedzialności urzędniczej opowie zebranym Lucyna Hanus – prezes RIO we Wrocławiu.