×
×

Aktualności promowane

 • Nieobecność Rzecznika Kosumentów 02-09.10.2023

  27 Września 2023
 • Tytuł "Starosty 25-lecia" dla Henryka Lakwy

  18 Września 2023
  star6.jpeg
  Podczas Jubileuszowego Zgromadzenia Związku Powiatów Polskich w 25 rocznicę usamorządowienia wspólnot powiatowych starosta opolski otrzymał tytuł "Starosty 25-lecia". 
  czytaj więcej
 • Prawdziwe partnetstwo sprawdza się w trudnych czasach

  18 Września 2023
  ukad2.jpeg
  Powiat Opolski podpisał układ partnerski z Powiatem Kałuskim. Jest to w istocie przedłużenie wieloletniej współpracy z powiatem Doliński, który po reformie administracyjnej na Ukrainie zmienił nazwę na Kałuski. Podpisana umowa oznacza, że będziemy nadal współpracować w wielu dziedzinach, takich jak edukacja, kultura i wiele innych - mówi starosta Henryk Lakwa.
   
  czytaj więcej
 • Pełen radości i słońca piknik - fotorelacja cz. I

  18 Września 2023
  piknikfront1.jpeg
  Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Prószkowie razem z mieszkańcami gminy i okolic, gośćmi z Ukrainy i Niemiec, w tym starostami naszych partnerskich powiatów, uczestniczyli w niedzielę w trzecim już „Pikniku w Ogrodach Meluzyny”. Zamek rodu Prószkowskich, Księgozbiór Królewskiego Instytutu Pomologicznego oraz parki zamkowe otworzyły podwoje dla zwiedzających. To impreza , która za każdym razem służy integracji przede wszystkim społeczności naszego DPS ze wszystkimi, którzy przyjdą czy przyjadą. Tak też było tym razem.
  czytaj więcej
 • DPS w Prószkowie zaprasza na niedzielny piknik

  12 Września 2023
  meluzyna.jpeg

  Już w niedzielę Dom Pomocy Społecznej w Prószkowie zaprasza na Piknik "W Ogrodach Meluzyny".

  czytaj więcej
 • Nasza inwestycja w Domecku

  11 Września 2023
  domec1.jpeg

  Przebudowa drogi w Domecku obejmująca przede wszystkim budowę chodnika jest już za półmetkiem. Planowo powinna zakończyć w listopadzie. To jedna z kilku inwestycji drogowych realizowanych w tym roku. Przebudowa w Domecku kosztuje blisko 900 000  zł, pół miliona - z budżetu Powiatu, 400 000 zł to pozyskane dofinansowanie.

  czytaj więcej