×
×

Aktualności promowane

 • Nieobecność Rzecznika Konsumentów 22.07-07.08.2024 r.

  18 Lipca 2024
 • DPS w Prószkowie z nową ofertą - chodzi o opiekę krótkoterminową

  17 Lipca 2024
  dps.jpeg

  W ostatnich latach obserwujemy  rosnące zainteresowanie opiekunów osób niesamodzielnych na profesjonalne usługi opiekuńcze. Dlatego też wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, Powiat Opolski, stworzył w Domu Pomocy Społecznej w Prószkowie, miejsca opieki krótkoterminowej, w formie pobytu całodobowego, które będą dostępne od 1 sierpnia 2024 r.

  czytaj więcej
 • Iwestycja w Nowych Budkowicach zakończona i symbolicznie otwarta

  15 Lipca 2024
  budkowice2.jpeg

  Mieszkańcy gminy Murów mogą już bezpiecznie poruszać się między Starymi a Nowymi Budkowicami dzięki nowemu chodnikowi.  - To miejsce, gdzie mamy wiele budynków i ta inwestycja była niezwykle potrzebna - mówi Piotr Rybczyński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu. Wykonaliśmy fragment bardzo potrzebnego odcinka dla bezpiecznego ruchu pieszych, który jest połączony z mostem i skrzyżowaniami.

  czytaj więcej
 • Niezwykła rodzina Kuhn

  15 Lipca 2024
  rodfront.jpeg

  - Ten dzień będę pamiętał do końca życia - mówi o spotkaniu z niezwykłą, zawodową rodziną zastępczą starosta Henryk Lakwa.  Przez pełen miłości dom Barbary i Henryka Kuhn z Jełowej w ciągu 24 lat przeszło, zaznając niebywałej troski i dobroci, 47 dzieci. Jako zawodowa rodzina zastępcza przeszli właśnie na emeryturę.

  czytaj więcej
 • Kolejne wsparcie dla Policji!

  05 Lipca 2024
  umowafront.jpeg

  Każda pomoc ze strony samorządu, poprzez dofinansowanie zakupu sprzętu czy samochodu dla policji czy straży to inwestycja w bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Tym razem Powiat Opolski przekazuje 100 000 zł na zakup samochodu dla Komendy Miejskiej Policji w Opolu, której obszar działania obejmuje teren naszego powiatu.

  czytaj więcej
 • Kalejdoskop emocji, pomysłów i zabawy!

  24 Czerwca 2024
  dp1.jpeg
  Zobaczcie fotogalerię z naszego 20. Przeglądu Zespołów Artystycznych z Domów Pomocy Społecznej z naszego województwa pod patronatem starosty Henryka Lakwy. Organizatorzy to prowadzony przez nasz Powiat - Dom Pomocy Społecznej w Prószkowie, wespół z Gminą Prószków i tamtejszym Ośrodkiem Kultury i Sportu.
  czytaj więcej