WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

×
×

Aktualności promowane

 • Zarząd Powiatu z absolutorium. Radni byli jednomyślni.

  24 Czerwca 2022
  abso1.jpeg

  Radni Rady Powiatu Opolskiego jednogłośnie udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu z wykonania budżetu za ubiegły rok. Przyjęli też Raport o stanie powiatu. Udzielenie absolutorium oznacza, że radni po zapoznaniu się z opiniami Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu i Regionalnej Izby Obrachunkowej w Opolu pozytywnie ocenili gospodarowanie ubiegłorocznym budżetem. 

  czytaj więcej
 • Nagrodziliśmy laureatów z powiatu opolskiego

  21 Czerwca 2022
  kruskrus1.jpeg

  Opolski KRUS nagrodził właścicieli najbezpieczniejszych gospodarstw rolnych w regionie oraz laureatów wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego oraz Ogólnopolskiego Konkursu na Rymowankę dla Dzieci. Ufundowane przez Powiat Opolski nagrody dla laureatów i wyróżnionych z naszego terenu wręczył w imieniu starosty Henryka Lakwy - członek Zarządu Powiatu Opolskiego - Krzysztof Wysdak.

   
  czytaj więcej
 • Pilny komunikat Wydziału Geodezji i Kartografii

  20 Czerwca 2022
  comarch_ergo_mapa_zasadnicza.jpeg

  Z powodu aktualizacji oprogramowania w Wydziale Geodezji i Kartografii Starostwa Powiatowego w Opolu w dniach 21 i 22 czerwca br. będzie wyłączony dostęp do systemu Ergo, a dokładnie od godz. 14.00 we wtorek do godz. 8.00 w środę.

  fot. ergo.comarch.pl

  czytaj więcej
 • Budowa kładki w Turawie. Wkrótce będzie bezpieczniej

  20 Czerwca 2022
  turawamost5.jpeg
  - Za nami jeden z najważniejszych etapów budowy kładki wzdłuż mostu w Turawie - mówi starosta Henryk Lakwa. - To inwestycja niezwykle ważna ze względu na bezpieczeństwo pieszych i rowerów oraz planowaną przebudowę samego mostu.
  czytaj więcej
 • Sztuki walki po raz dwudziesty

  20 Czerwca 2022
  mon01.jpeg

  Stowarzyszenie Nasza Nowa Schodnia z Ozimka było gospodarzem XX Jubileuszowych Mistrzostw Śląska w Sportach i Sztukach Walki. Związany  z tymi zawodami Związek Żołnierzy Wojska Polskiego wyróżnił wicestarostę Leonardę Płoszaj Złotym Medalem 40-lecia związku.

  czytaj więcej
 • Wkrótce ruszy kolejna inwestycja drogowa

  17 Czerwca 2022
  droga.jpeg
  Przed nami kolejna inwestycja drogowa - rozbudowa drogi powiatowej nr 1711 w Chrząstowicach. Udało się na pozyskać na nią dofinansowanie - prawie 5 milionów złotych - w ramach Polskiego Ładu. Chodzi dokładnie o ul. Ozimską. Dodatkowo w planach jest również modernizacja odcinków na trasie Lędziny-Chrząstowice.
  czytaj więcej