WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

Na Górze Świętej Anny pod Pomnikiem Czynu Powstańczego uczczono 95 rocznicę III Powstania Śląskiego

21 maja, na Górze Świętej Anny pod Pomnikiem Czynu Powstańczego uczczono 95 rocznicę III Powstania Śląskiego.

Spotkali się mieszkańcy regionu, władze państwowe i samorządowe regionów opolskiego i śląskiego, przedstawiciele służb mundurowych oraz licznie przybyli harcerze. W uroczystościach z ramienia Powiatu Opolskiego udział wzięła Leonarda Płoszaj , wicestarosta opolska.
Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego i wspólnej modlitwy „Ojcze nasz”.Po apelu pamięci i salwie honorowej, delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów. Po uroczystości harcerze zaprosili organizatorów uroczystości do wspólnego zdjęcia u stóp Pomnika Czynu Powstańczego.

Zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego