WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Na Górze Świętej Anny pod Pomnikiem Czynu Powstańczego uczczono 95 rocznicę III Powstania Śląskiego

21 maja, na Górze Świętej Anny pod Pomnikiem Czynu Powstańczego uczczono 95 rocznicę III Powstania Śląskiego.

Spotkali się mieszkańcy regionu, władze państwowe i samorządowe regionów opolskiego i śląskiego, przedstawiciele służb mundurowych oraz licznie przybyli harcerze. W uroczystościach z ramienia Powiatu Opolskiego udział wzięła Leonarda Płoszaj , wicestarosta opolska.
Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego i wspólnej modlitwy „Ojcze nasz”.Po apelu pamięci i salwie honorowej, delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów. Po uroczystości harcerze zaprosili organizatorów uroczystości do wspólnego zdjęcia u stóp Pomnika Czynu Powstańczego.

Zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego