WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

III Turniej Klas Mudurowych Województwa Opolskiego

III Turniej Klas Mundurowych Województwa Opolskiego rozegrany zostanie w dniach 15-16.04.2016 r. w Zespole Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie oraz na obiektach sportowych Opola i Powiatu Opolskiego.

Organizatorem Turnieju jest Komenda Miejska Policji w Opolu, Starostwo Powiatowe w Opolu i Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie przy udziale Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu, Klubu Strzeleckiego GUN-SHOOT w Czarnowąsach i Trans – Medyk Ratownictwo Osowiec.

Celem Turnieju jest stałe upowszechnianie idei współpracy, rywalizacji sportowej w duchu fair play, kształtowanie pożądanych społecznie postaw młodych ludzi. Program Turnieju został tak pomyślany, by uatrakcyjnić cykl nauczania w klasach mundurowych prowadzonych przez Powiat Opolski, a przekaz wiedzy i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz kometencje merytoryczne przygotowały młodych ludzi do świadomego ubiegania się w przyszłości o podjęcie pracy w Policji i innych służbach mundurowych lub zawodach związanych z ochroną osób i mienia.