WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

III Turniej Klas Mudurowych Województwa Opolskiego

III Turniej Klas Mundurowych Województwa Opolskiego rozegrany zostanie w dniach 15-16.04.2016 r. w Zespole Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie oraz na obiektach sportowych Opola i Powiatu Opolskiego.

Organizatorem Turnieju jest Komenda Miejska Policji w Opolu, Starostwo Powiatowe w Opolu i Zespół Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie przy udziale Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu, Klubu Strzeleckiego GUN-SHOOT w Czarnowąsach i Trans – Medyk Ratownictwo Osowiec.

Celem Turnieju jest stałe upowszechnianie idei współpracy, rywalizacji sportowej w duchu fair play, kształtowanie pożądanych społecznie postaw młodych ludzi. Program Turnieju został tak pomyślany, by uatrakcyjnić cykl nauczania w klasach mundurowych prowadzonych przez Powiat Opolski, a przekaz wiedzy i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz kometencje merytoryczne przygotowały młodych ludzi do świadomego ubiegania się w przyszłości o podjęcie pracy w Policji i innych służbach mundurowych lub zawodach związanych z ochroną osób i mienia.