×
×

Zbiórka krwi w Dniu Kobiet pod patronatem Starosty Opolskiego

 Blisko 38 litrów krwi zebrano pod patronatem Starosty Opolskiego w Dniu Kobiet.

Każda akcja zbiórki krwi jest inna. Każdej jednak przyświeca  ten sam cel -  zebrać krew  dla najbardziej tego potrzebujących, ratować ludzkie życie. Bywają jednak akcje, które z pełnym przekonaniem można nazwać wielkim pozytywnie zaskakującym wydarzeniem. A treścią tych wydarzeń są ludzie i właśnie w dniu 8 marca 2016 roku w akcji na uniwersyteckim "rynku" bardzo licznie wzięła udział społeczność studencka Uniwersytetu Opolskiego. Potwierdzając nam tym samym, że wśród młodych ludzi altruizm i bezinteresowność to nie puste pojęcia.

Pomimo nie do końca sprzyjającej aury organizatorom i wszystkim biorącym udział ciepło rozlewało się się na sercu  na widok coraz liczniej przybywających do krwiobusa młodych osób. Dzięki uprzejmości Restauracji Piastowska można było zjeść ciepły posiłek, a pod czujnym okiem funkcjonariusza Straży Granicznej sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie.

Każda z Pań otrzymała w tym dniu pięknego żółtego tulipana z życzeniami od Starosty Opolskiego Henryka Lakwy. Łącznie w akcji udział wzięło 110 osób, 83 oddały krew, co pozwoliło zebrać 37 450 ml krwi pełnej. Dziękujemy serdecznie.