WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Zbiórka krwi w Dniu Kobiet pod patronatem Starosty Opolskiego

Blisko 38 litrów krwi zebrano pod patronatem Starosty Opolskiego w Dniu Kobiet.

Każda akcja zbiórki krwi jest inna. Każdej jednak przyświeca  ten sam cel -  zebrać krew  dla najbardziej tego potrzebujących, ratować ludzkie życie. Bywają jednak akcje, które z pełnym przekonaniem można nazwać wielkim pozytywnie zaskakującym wydarzeniem. A treścią tych wydarzeń są ludzie i właśnie w dniu 8 marca 2016 roku w akcji na uniwersyteckim "rynku" bardzo licznie wzięła udział społeczność studencka Uniwersytetu Opolskiego. Potwierdzając nam tym samym, że wśród młodych ludzi altruizm i bezinteresowność to nie puste pojęcia.

Pomimo nie do końca sprzyjającej aury organizatorom i wszystkim biorącym udział ciepło rozlewało się się na sercu  na widok coraz liczniej przybywających do krwiobusa młodych osób. Dzięki uprzejmości Restauracji Piastowska można było zjeść ciepły posiłek, a pod czujnym okiem funkcjonariusza Straży Granicznej sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie.

Każda z Pań otrzymała w tym dniu pięknego żółtego tulipana z życzeniami od Starosty Opolskiego Henryka Lakwy. Łącznie w akcji udział wzięło 110 osób, 83 oddały krew, co pozwoliło zebrać 37 450 ml krwi pełnej. Dziękujemy serdecznie.