×
×

Oświadczenie Przewodniczącego Rady Powiatu Opolskiego

OŚWIADCZENIE PRZEWODNICZĄCEGO RADY POWIATU OPOLSKIEGO STEFANA WARZECHY

 

                                        Opole, 8 marca 2016 r.

W audycji Radia Opole, pt.: „W cztery oczy” (emisja 8.03.16) Wiceprezydent Opola Pan Mirosław Pietrucha podał nieprawdziwą informację tłumaczącą nieobecność Prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego na wyjazdowym posiedzeniu Rady Powiatu Opolskiego  (7.03.16) do udziału, w którym Prezydent zaproszenie otrzymał.

Pan Mirosław Pietrucha minął się z prawdą podając do wiadomości publicznej, że odmówiono Prezydentowi Wiśniewskiemu możliwości zabrania głosu w sprawie tak ważnej dla wszystkich mieszkańców.

Oświadczam z całą stanowczością i odpowiedzialnością, że nikt w żadnej formie nie kontaktował się ani ze mną, ani z żadnym z pracowników Starostwa Powiatowego w Opolu w tej kwestii. Więc ani ja, ani powtarzam nikt z pracowników nie miał możliwości, by odmówić Prezydentowi Opola zabrania głosu na XVII sesji Rady Powiatu Opolskiego.

Pan Arkadiusz Wiśniewski , który mieni się wytrawnym samorządowcem wie zapewne, że sesje niezależnie od szczebla samorządowego  są spotkaniami otwartymi i każda podejmowana uchwała podlega dyskusji, o czym mieliśmy okazję przekonać się,  kiedy między innymi zabrał głos i wyraził opinię Przewodniczący Rady Miasta - Marcin Ociepa.  

Trudno rozmawiać poważnie, gdy nie widać dobrej woli, a ze strony Prezydenta Opola słyszymy kolejne nieprawdy. Propagandę opartą na oszczerstwach i kłamstwach stosuje się wtedy, gdy brakuje konkretnych argumentów i merytoryki w rozmowie.   
Prezydent i najbliżsi jego współpracownicy rujnują  budowane latami porozumienie społeczne. Jestem oburzony i zażenowany postawą Prezydenta Miasta Opola.  

PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU OPOLSKIEGO
Stefan Warzecha