WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów
 

×
×

XI Karłowickie Kolędowanie

 

 
10 stycznia br. Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenie Miłośników Karłowic i Kuźnicy Katowskiej po raz jedenasty zorganizowali wieczór kolęd.

Na deskach rodzimego domu kultury można było zobaczyć znakomite jasełka w wykonaniu Karłowickich Pszczółek, posłuchać kolęd granych na keyobardzie, pianinie na dwie i cztery ręce, a nawet na trzy gitary i flet. W wersji wokalnej usłyszeliśmy uczniów szkoły podstawowej i miejscowego przedszkola.

Zabawa była wyśmienita, pełna mniejszych i większych aniołów, górali, pastuszków, no i nie zabrakło oczywiście Mari i Józefa z Dzieciątkiem. Koncert zakończył się występem zespołu Lira.

W spotkaniu udział wzięła Leonarda Płoszaj, wicestarosta opolski, a także Dionizy Duszyński wój gminy Popielów i Ilona Lenart, sekretarz gminy Popielów.