WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Dotacje na wymianę kotłów c.o. 2020***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Mikołaj z Niemiec przywiózł świąteczene paczki

Tradycją, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, stały się wizyty w Domach Dziecka naszego powiatu - przedstawicieli partnerskiego powiatu Saalfeld – Rudolstadt z Turyngii. Od 1998 roku, czyli od 17 lat niemieccy urzędnicy, pracownicy banków obdarowują naszych wychowanków indywidualnie przygotowanymi podarunkami.W tym roku prawie 100 paczek przywieźli panowie Hans Joachim Schubert, emerytowany dyrektor centrum kształcenia ustawicznego i Mathias Moersch, prezes Towarzystwa Partnerstw Powiatu Saalfeld - Rudolstadt i dyrektor Teatru w Rudolstadt.
W piątek, 11 grudnia Panowie gościli w Domu Dziecka w Chmielowicach, gdzie wspólnie z wychowankami zdobili świąteczne pierniki, a w sobotę odwiedzili Domy w Tarnowie Opolskim i Turawie.
 Panowie zostali zaproszeni do Filharmonii Opolskiej na koncert Aleksandry Dzwonkowskiej z towarzyszeniem Filharmoników Opolskich i wystawę malarstwa Magdaleny Serwin. Przez cały pobyt gościom towarzyszył Krzysztof Wysdak członek Zarządu Powiatu Opolskiego.