×
×

List otwarty Starosty Opolskiego

Herb powiatu opolskiego                                                                                                                                                         Opole, 1 grudnia 2015 r.

LIST OTWARTY STAROSTY OPOLSKIEGO
„Rozmawiajmy poważnie” - apelował prezydent Arkadiusz Wiśniewski, gdy radni gminy Dobrzeń Wielki złożyli wniosek o przyłączenie do gminy Dobrzeń Wielki Wróblina i Zakrzowa. „Mogliby również podjąć uchwałę o przyłączeniu Nowego Yorku, Brooklynu, czy San Francisco”- dodał. Ale to mieszkańcy Dobrzenia byli pierwsi i w swym hymnie protestacyjnym wysłali prezydenta po pieniądze na Alaskę.

                 Trudno rozmawiać poważnie, gdy nie widać dobrej woli, a ze strony prezydenta Opola słyszymy kolejne nieprawdy. Tym razem w programie „W cztery oczy” w Radiu Opole, gdy mówi o planowanych w Świerklach szklarniach:” Starostwo już od paru lat nie może skutecznie podjąć decyzji podziałów i wykupów gruntów, które miały pomóc zrealizować tę kilkusetmilionową inwestycję
i dziesiątki miejsc pracy”- twierdzi prezydent Opola. Tymczasem Starostwo Powiatowe w Opolu  scalenie gruntów w miejscowości Świerkle zakończyło  prawie rok temu. Decyzja uprawomocniła się 27 stycznia 2015 roku i to  dało podstawę do rozpoczęcia procesu inwestycyjnego, czyli budowy  obiektów roślinnej produkcji rolniczej na jednolitym, scalonym terenie  o powierzchni140 hektarów. 21.05.2015 zakończono budowę tzw.  infrastruktury poscaleniowej. Powiat Opolski wybudował: 5,2 km dróg  transportu rolnego, zmodernizował 2,8 km rowów melioracyjnych i  wykonał 6 przepustów drogowych w ramach dróg transportu rolnego. Podobnie nieprawdziwe są informacje na temat terenów w Dąbrowie.

Pozostaje pytanie: czy ktoś prezydenta wprowadza w błąd, czy sam opowiada takie historie słuchaczom by przeciągnąć ich na swoją stronę,  pokazać jakie starostwo jest nieudolne a gminy nie potrafią sobie z niczym poradzić. „Nie spodziewałem się wojennej retoryki ze strony przeciwników”-mówi Wiśniewski.  Trudno jednak w sytuacji, gdy wymachuje się mieczem, nawet symbolicznie, spodziewać się pokojowej reakcji.

                                                                                                                                                                                       Z poważaniem

STAROSTA OPOLSKI
                                                                                                                                               HENRYK LAKWA