×
×

Finał X konkursu CHCĘ ŻYĆ BEZPIECZNIE

 W X edycji konkursu "Chcę żyć bezpiecznie" zwyciężyły filmy pt: „Kartka” i „Trudy dorastania”. Jury obejrzało 14 filmów przygotowanych praz uczniów szkół z powiatu opolskiego i miasta. Laureatom, nagrody wręczali Wicestarosta Opolski, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, Komendant Miejski Policji w Opolu oraz Dyrektor Fundacji Pro-Lege.

Najlepszymi produkcjami tegorocznej edycji konkursu małych form teatralno - filmowych "Chcę żyć bezpiecznie" były: „Kartka”, film przygotowany przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 5 w Opolu oraz „Trudy dorastania”, stworzony przez gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum w Starych Siołkowicach. Zadaniem uczniów było przygotowanie 10 minutowego filmu o uzależnieniach, przemocy i innych zagrożeniach, z którymi młody człowiek może spotkać się na swojej drodze. Finał odbył się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Laureatom i uczestnikom gratulowali oraz wręczali nagrody: Leonarda Płoszaj - Wicestarosta Opolski, insp. Jan Lach - I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, insp. Ireneusz Jaroszński - Komendant Miejski Policji w Opolu oraz Marcin Kosmala - Dyrektor Fundacji Pro-Lege.

Organizatorami X edycji konkursu na małą formę teatralno - literacką "Chcę żyć bezpiecznie" była opolska Policja, Starostwo Powiatowe w Opolu, Urząd Miasta Opola, Fundacja Pro-Lege, TV Brawo oraz firma LUZ.  

UCZNIOWIE ZS W PRÓSZKOWIE - LAUREACI III MIEJSCA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE MSW
W czasie finału konkursu zaprezentowano również film, pt. "ZA PÓŹNO" przygotowany przez uczniów klasy policyjnej Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie. Obraz otrzymał III nagrodę w ogólnopolskim konkursie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na spot filmowy promujący życie wolne od używek, w tym przede wszystkim narkotyków i tak zwanych "dopalaczy" pod nazwą "PRZYTOMNI"