×
×

Wolność kocham i rozumiem - motywem przewodnim Święta Niepodległości w ZS w Prószkowie

 
Uczniowie prószkowskiej Pomologii (10 i 11 listopada) oddali hołd przodkom walczącym o niepodległość kraju. Uczcili Święto Niepodległości w dwojaki sposób:  uroczystym apelem i na sportowo - Sztafetą Niepodległości.

Przyszli policjanci, pod kierunkiem Wioletty Barczak i Anity Nikiel - Faber, przygotowali widowisko słowno-muzyczne ukazujące drogę do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Przeszłość z teraźniejszością splótł  cytat z piosenki zespołu Chłopcy z Placu Broni "Wolność kocham i rozumiem". Atmosfery dopełniły recytowane utwory poetyckie, wspólnie śpiewane pieśni oraz prezentacja multimedialna przypominająca sylwetki osób ważnych na ponad stuletniej drodze Polaków do suwerenności.  

W przeddzień 97 rocznicy 89 uczniów ścigało się w Sztafetowym Biegu Niepodległości. Bezpieczeństwo na trasie zapewniali uczniowie klas policyjnych, a nad sprawnym przeprowadzeniem zawodów czuwała Komisja Sędziowska składająca się z nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów. Przebieg rywalizacji wspólnie obserwowali uczniowie i nauczyciele.
Apel i cześć sportowa były wyrazem poczucia dumy narodowej i okazania szacunku Ojczyźnie.

Kategoria dziewczęta Liceum 

1.Klasa III A LO

  1. Klasa I A LO
  2. Klasa I B LO
  3. Klasa II B LO

Kategoria chłopcy Liceum

1.Klasa III LOs

  1. Klasa II LOs
  2. Klasa III+II AB
  3. Klasa LO I AB LO (poza konkursem)

Kategoria chłopcy Gimnazjum

1.Klasa II Gimnazjum

  1. Klasa I A Gimnazjum
  2. Klasa I B Gimnazjum
  3. Klasa III Gimnazjum – dyskwalifikacja

Po zakończeniu Sztafetowych Biegów Niepodległości uczestnikom biegu wręczono medale za zajęcie trzech pierwszych miejsc.