×
×

5.01.2012 100 urodziny pani Genowefy Kulety

 

Foto: Dagmara Duchnowska

 

Genowefa Kuleta, pensjonariuszka Domu Pomocy Społecznej w Prószkowie świętowała swoje setne urodziny. Tak, jak sobie wymarzyła, uroczystość była naprawdę wyjątkowa - jubilatka otrzymała moc gratulacyjnych listów, serdecznych życzeń, prezentów i bukietów. Za stołami zasiedli goście, o obecność których sama poprosiła. To był dla pani Genowefy zapewne wspaniały dzień.Tej starszej, eleganckiej pani nikt by nie dał stu lat. Drobniutka, pięknie ubrana, tonęła wśród wręczanych jej kwiatów. Faktycznie setne urodziny obchodzi w ostatnią noc roku. Jednak prawdziwe świętowanie odbyło się 5 stycznia 2012 roku.
Chciała, aby było to prawdziwe przyjęcie, ustaliła listę gości, wśród których znaleźli się najbliżsi przyjaciele, znajomi, ludzie, którym wiele zawdzięcza: przedstawiciele władz samorządowych i rządowych, przyjaciele z Prószkowa, pracownicy Domu. Stulatka ustaliła też menu przyjęcia i chociaż zabrakło ulubionych żeberek, to znalazło się na stołach ciasto z truskawkami. 
Uroczystość się odbyła w sali rycerskiej prószkowskiego zamku, przy muzyce grającego na żywo zespołu, wśród olbrzymich bukietów kwiatów pani Genowefa przyjmowała wyrazy uznania i życzenia składane przez Burmistrz Prószkowa, Różę Malik, Starostę Opolskiego, Henryka Lakwę, dyrektor DPS, Lucynę Danel, pracowników Domu. Przedstawicielka Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego odczytała list gratulacyjny od premiera, Donalda Tuska.
Genowefa Kuleta w Domu przebywa od 1969 roku i jest rozpoznawalną postacią nie tylko tego miejsca, ale też samego Prószkowa.