WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Patronaty Starosty Opolskiego zawieszone do odwołania z powodu przesunięcia środków w budżecie na walkę z koronawirusem***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej 2015

W piątek 9 października br. odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej w powiecie opolskim.

Dzień Edukacji Narodowej to najlepsza okazja, by wyrazić wdzięczność dla osób zaangażowanych w proces wychowawczy, a także otwieranie przed młodzieżą nowych horyzontów wiedzy i budzenie w niej zapału i energii do samorozwoju.

Ważność uroczystości potwierdzili swoją obecnością miedzy innymi: Małgorzata Szeląg – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Opolu, która wygłosiła wykład inauguracyjny, Stefan Warzecha – Przewodniczący Rady Powiatu, Monika Wittek – Radna Powiatu Opolskiego, Krzysztof Wysdak Członek Zarządu Powiatu, Marzena Kazin Sekretarz Powiatu, Mariola Konachiewicz Skarbnik Powiatu.
Nagrody dyrektorów wręczyli swoim pracownikom dyrektorzy jednostek oświatowych, a nagrodę Starosty wręczali Henryk Lakwa Starosta Opolski i Leonarda Płoszaj Wicestarosta Opolski.
Święto miało dwojaki charakter z uwagi na połączenie dnia nauczyciela z świętem pracownika socjalnego, włączając pracowników domu pomocy społecznej i wychowawców w domach dziecka. Całość imprezy uświetniły humorystyczne scenki odgrywane przez uczniów Zespołu Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie, a także przerywniki w postaci występów wokalnych.