WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

21 - 23.11. 2011 Delegacja z czeskiej szkoły leśnej w powiecie opolskim

Pierwszego dnia goście spotkali się z wicestarostą powiatu opolskiego Leonardą Płoszaj i naczelnikiem Wydziału Oświaty Marzeną Kazin. Omówiono kierunki współpracy i dokonano prezentacji jednostek. Następnego dnia goście wzięli udział w zajęciach praktycznych na terenie Nadleśnictwa Tułowice i zaprosili uczniów Technikum Leśnego do udziału z międzynarodwych zawodach drwali, które odbędą się w maju 2012 na terenie Czech. Ustalono, że na początku przyszłego roku spotkają się nauczyciele przedmiotów zawodowych, by wymienić doświadczenia. Obie strony wyraziły wolę podpisania umowy o współpracy szkół.  Goście spędzili także dzień w Dobrodzieniu, poznając specyfikę nauczania zawodu stolarza w tamtejszym Zespole Szkół. Obejrzeli także warsztaty meblarskie.