WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

XI Sesja Rady Powiatu Opolskiego V kadencji

Podczas XI Sesji Rady Powiatu Opolskiego V kadencji w dn. 20.08.2015 r. Starosta Opolski Henryk Lakwa zaprosił Radnych Powiatu Opolskiego do zakładania profili zaufanych. Wszyscy chętni mogli bezpośrednio po sesji założyć konto na platformie ePUAP i od ręki potwierdzić swój wniosek o nadanie profilu zaufanego, gdyż w Starostwie Powiatowym w Opolu mieści się Punkt Potwierdzania Profili Zaufanych. Od tej pory mogą załatwiać sprawy urzędowe za pomocą komputera bez wychodzenia z domu.

Zachęcamy do zakładania kont na platformie ePUAP i potwierdzania wniosków o nadanie profilu zaufanego. https://epuap.gov.pl/wps/portal/rejestracja-konta

Ponadto podczas sesji podjęto uchwały: w sprawach zmiany Uchwały nr VI/32/15 z 19 marca 2015 r. określającej na 2015 r. zadania i środki przeznaczone przez PFRON dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu opolskiego. Podjęto także uchwałę zmieniającą skład komisji rewizujnej, a także uchylono uchwałę Nr VII/43/15 z 23 kwietnia 2015 r.