WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

XI Sesja Rady Powiatu Opolskiego V kadencji

Podczas XI Sesji Rady Powiatu Opolskiego V kadencji w dn. 20.08.2015 r. Starosta Opolski Henryk Lakwa zaprosił Radnych Powiatu Opolskiego do zakładania profili zaufanych. Wszyscy chętni mogli bezpośrednio po sesji założyć konto na platformie ePUAP i od ręki potwierdzić swój wniosek o nadanie profilu zaufanego, gdyż w Starostwie Powiatowym w Opolu mieści się Punkt Potwierdzania Profili Zaufanych. Od tej pory mogą załatwiać sprawy urzędowe za pomocą komputera bez wychodzenia z domu.

Zachęcamy do zakładania kont na platformie ePUAP i potwierdzania wniosków o nadanie profilu zaufanego. https://epuap.gov.pl/wps/portal/rejestracja-konta

Ponadto podczas sesji podjęto uchwały: w sprawach zmiany Uchwały nr VI/32/15 z 19 marca 2015 r. określającej na 2015 r. zadania i środki przeznaczone przez PFRON dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu opolskiego. Podjęto także uchwałę zmieniającą skład komisji rewizujnej, a także uchylono uchwałę Nr VII/43/15 z 23 kwietnia 2015 r.