WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

25.11.2011 Odznaczenie dla senatora ziemi opolskiej prof. dr hab inż. Ryszarda Knosali

Leonarda Płoszaj wicestarosta opolski 25 listopada 2011 wzięła udział w spotkaniu Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów,  gdzie m.in wręczyła senatorowi prof. dr hab. inż.  Ryszardowi Knosali odznaczenie "Za Zasługi dla Wynalazczości" nadane przez Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska w uznaniu za szczególne zasługi w dziedzinie wynalazczości.

Uczestnikami byli m.in prof. Zdzisław Kabza, dr Janusz Wrzuszczak z Politechniki Opolskiej, dr inż. Paweł Włodarczyk z Uniwersytetu Opolskiego, Marian Saładziak - prezes Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów oraz pracownicy naukowi opolskich uczelni.  Na spotkaniu omówiono m.in.: sytuację opolskich przedsięwzięć innowacyjnych i ich oddziaływanie na rozwój nauki, techniki i gospodarki. Profesor Ryszard Knosala postulował o upowszechnienie osiągnięć wynalazczych twórców oraz o organizację dobrej promocji wynalazków w kraju i za granicą.