WAŻNA INFORMACJA: UWAGA! zmiana numerów rachunków bankowych - aktualny wykaz***Zasady obsługi klientów od 16.05.2022 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Darmowe porady prawne-zapisy tel 77-5415169 od 21.02.2022 r. porady prawne wracają do formy stacjonarnej***Koronawirus - ważne telefony***

Ekologiczny budynek Starostwa Powiatowego w Opolu

Starostwo Powiatowe w Opolu zrealizowało inwestycję pod nazwą: „Budowa instalacji ogniw fotowoltaicznych dla potrzeb Starostwa Powiatowego w Opolu”. W wyniku realizacji projektu wykonano system sieciowej instalacji fotowoltaicznej o mocy 18,75 kWp, który ukierunkowany jest na wykorzystywanie energii na potrzeby Starostwa.

System składa się z generatorów fotowoltaicznych produkujących energię elektryczną w postaci prądu stałego, następnie przekształcanego na prąd przemienny o napięciu 400V. Celem projektu jest zminimalizowanie zjawisk niekorzystnych dla środowiska naturalnego i wykorzystania alternatywnych, odnawialnych źródeł energii. Energia wytwarzana przez elektrownie słoneczne jest energią „czystą" ekologicznie, a jej źródło, czyli słońce jest niewyczerpalne, praca paneli fotowoltaicznych w żaden sposób nie zanieczyszcza powietrza oraz nie wytwarza odpadów. Inwestycja została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.