WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

Ekologiczny budynek Starostwa Powiatowego w Opolu

Starostwo Powiatowe w Opolu zrealizowało inwestycję pod nazwą: „Budowa instalacji ogniw fotowoltaicznych dla potrzeb Starostwa Powiatowego w Opolu”. W wyniku realizacji projektu wykonano system sieciowej instalacji fotowoltaicznej o mocy 18,75 kWp, który ukierunkowany jest na wykorzystywanie energii na potrzeby Starostwa.

System składa się z generatorów fotowoltaicznych produkujących energię elektryczną w postaci prądu stałego, następnie przekształcanego na prąd przemienny o napięciu 400V. Celem projektu jest zminimalizowanie zjawisk niekorzystnych dla środowiska naturalnego i wykorzystania alternatywnych, odnawialnych źródeł energii. Energia wytwarzana przez elektrownie słoneczne jest energią „czystą" ekologicznie, a jej źródło, czyli słońce jest niewyczerpalne, praca paneli fotowoltaicznych w żaden sposób nie zanieczyszcza powietrza oraz nie wytwarza odpadów. Inwestycja została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.