WAŻNA INFORMACJA: PILNE! Zasady obsługi klientów od 23.11.2020 r. Zarządzenie Starosty Opolskiego w sprawie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Opolu***Nieodpłatna Pomoc Prawna w trybie zdalnym***Darmowe porady prawne-zapisy tel 775415169***Koronawirus - ważne telefony***Rzecznik Konsumentów

Pierwszy Społeczny Opiekun Zabytków z terenu powiatu opolskiego

W czwartek 25 czerwca br. Starosta Opolski Henryk Lakwa wręczył legitymację pierwszemu społecznemu opiekunowi zabytków z terenu powiatu opolskiego.

Społeczny opiekun zabytków podejmuje działania związane z zachowaniem wartości zabytków i utrzymaniem ich w jak najlepszym stanie oraz upowszechnia wiedzę o zabytkach. Osoba taka jest ustanawiana na wniosek wojewódzkiego koserwatora zabytków przez starostę właściwego dla miejsca zamieszkania kandydata.

Społeczny opiekun zabytków ma uprawnienia do pouczania osób naruszających przepisy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Wspóldziała także z wojewódzkim konserwatorem zabytków i starostą.