WAŻNA INFORMACJA: Pilne! Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Starostwo Powiatowe w Opolu będzie NIECZYNNE dla interesantów Zasady pracy Starostwa i jednostek podległych od 16.03.2020 r.***KORONAWIRUS - ZBIORCZA INFORMACJA, AKTUALIZOWANA***Koronawirus - ważne telefony***Nowy Regulamin przyznawania Patronatu Starosty Opolskiego od dn. 01.03.2020 r. - Patronaty Starosty Opolskiego***Komunikat w związku z wystąpieniem u ptactwa na terenie kraju ognisk grypy ptaków A/H5N8/***Rzecznik Konsumentów

30.09.2011 Przedstawiciele powiatu opolskiego w Saalfeld - Rudolstadt

Wizyta miała dwa cele. Po pierwsze: udział w "Landeserntedankfest Rudolstadt 2011", czyli dożynkach o zasięgu landu. O randze imprezy świadczył udział przewodniczącej parlamentu Turyngii Birgid Diezel. W święcie uczestniczyli również przedstawiciele wszystkich organizacji rolniczych i hodowlanych z terenu Turyngii oraz przedstawiciele wielu innych organizacji związanych z produkcją rolną i uprawą ziemi. Główne uroczystości, rozpoczęte dziękczynnym nabożeństwem ekumenicznym, odbyły się na Rynku w Rudolstadt. Bardzo ciekawym elementem dożynek była ekspozycja koron żniwnych i wystawa zwierząt hodowlanych. Przedstawiciele powiatu opolskiego ustalili również szczegóły zimowej akcji "MIkołaj z Saalfeld-Rudolstadt" - organizacja paczek świątecznych dla dzieci z domów dziecka powiatu opolskiego. Strona niemiecka, jako pokłosie konferencji międzynarodowej "Dziedzictwo kulturowe" zorganizowanej przez powiat opolski w 2010 r., przedstawiła pomysł rekonstrukcji arsenału w Schwarzburgu.